Dogecoin’in Piyasa Değeri 40 Milyar Doları Aştı!

0
3

Latife olarak başlatılan kripto para ünitesi Dogecoin (DOGE) son birkaç aydır Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın da tesiriyle daha sık konuluşmaya başlanmıştı.

Latife olarak başlatılan kripto para ünitesi Dogecoin (DOGE) son birkaç aydır Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın da tesiriyle daha sık konuluşmaya başlanmıştı. Kripto para ünitesi şu anda önemli bir ralli başlattı ve ATH üstüne ATH belirliyor.

Dogecoin, süratli yükselişiyle birlikte birçok kripto para ünitesini de piyasa bedeli bakımından geride bırakmaya devam ediyor. DOGE, yazının yazıldığı sırada Coingecko bilgilerine nazaran 40 milyar doları aşan bir kıymete sahipti. DOGE, birebir vakitte birinci 10 içerisinde sırasıyla Litecoin (LTC), Uniswap (UNI) ve son olarak Polkadot’u (DOT) geride bırakarak 7. sıraya yükselmeyi başardı.

Dogecoin’in kıymeti son 24 saatte iki katından fazla arttı. DOGE şu anda 2021’de %5.000’den fazla artışla neredeyse 0,33 ABD Doları kıymetinde. Kripto para ünitesi son 1 ayda %446.1 oranında artış kaydetmeyi başardı.

Bitcoin‘e (BTC) karşılık olarak icat edilen kelamda “şaka” kripto para ünitesi Dogecoin (DOGE), son 24 saatte ise % 145’in üzerinde artış gösterdi ve şu anda 40 milyar doları aşan bir piyasa bedeline sahip.

Dogecoin’in tersine, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının kripto parayla ilgili yeni yönetmeliği açıklamasının akabinde Bitcoin birebir periyotta yaklaşık %2 düşüşle 60.712 dolara geriledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here