Ethereum Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Satın Alınır?

0
36
Ethereum Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Satın Alınır?
Ethereum Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Satın Alınır?

Kripto para sektörüne yatırım yapmak isteyenlerin yeni yükselen Ethereum kripto para hakkında yeterli bilgisi olmuyor,bu yazımızda Ethereum ile ilgili gerekli olan bilgilere yer verdik. İyi okumalar dileriz. ethereum nedir ne işe yarar nasıl satın alınır

Ethereum Nedir?

Ethereum son zamanlarda adından çok söz ettiren kripto paralardan biridir. Bitcoin’den sonra en çok bilinen ve yatırım yapılan ikinci kripto para olarak tanınır. Bitcoin kadar kıymetli olmasa da kripto para borsasında hatırı sayılır bir yeri bulunur.

Bu aralar adından çokça bahsetsek de tarihi çok da eskiye dayanmaz. Ethereum, tarihler 2015’i gösterdiğinde genç bir isim olan Vitalik Buterin kuruculuğun da piyasaya sunulmuştur.

Ethereum Ne İşe Yarar?

Ethereum, tüm kripto paralar da olduğu gibi maddi bir değere sahiptir. Tam olarak lira, dolar ve euro kadar dolaşım da olmamasına rağmen önemli bir bedeli vardır. Bu bedeli net bir şekilde ifade etmek için 1 Ethereum’un 2021 Şubat ayı maddi değerine göz atacak olursak, 1 Ethereum yaklaşık olarak 13.443 TL’ye tekabül etmektedir. Güncel durumuna şuradan bakabilirsiniz.

Ethereum Nasıl Satın Alınır?

Ethereum satın almak için güvenilir ve yetkili kripto para borsasına üye olmanız yeterli olacaktır. Örneğin bu konuda birçok kişi tarafından tercih edilen Paribu, BTC Turk ve Thodex Ethereum satın alma konusun da en çok tercih edilen platformlardan bazılarıdır.

Ethereum satın almak isteyen üyeler, yukarıda yazmış olduğumuz platformlara giriş yaptıktan sonra TL ya da farklı bir para birimi ile hesaplarına yatırım yapabilir. Daha sonra yatırmış oldukları miktarı, Ethereum cinsine dönüştürebilir. Bu şekilde üyeler Ethereum al-sat işlemini gerçekleştirebilir.

Ethereum Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Satın Alınır?

Ethereum kârlı mı? Ethereum Kâr Sağlar mı?

Ethereum ile kazanç elde etmeyi düşünen yatırımcıların öncelikle yatırım gücü yüksel olmalıdır. Kişinin güvenilir bir altyapı ile ETH üretimine başlamalıdır. Çünkü Ethereum üretmek için kullanılan ekipmanların harcadıkları enerji, maddi bir zorluğa neden olabilir. Bu konu da herhangi bir bilgisi olmayanlar 1 yıl 2 yıl gibi uzun süreli plan yaparak kar hedefleyebilir. Fakat devamı gelmezse de kazanılan karın da önemi kalmayabilir.

Ayrıca Ethereum ve diğer kripto parayı üretmek, uzun bir zaman içerisinde riskli olabilir. Çünkü hemen hemen 6 ayda bir yeni araçlar kullanıma sunulmaktadır. Ethereum’u daha karlı hale getirecek olan bu araçlar biraz maliyetli olabilir. Bu yüzden Ethereum’un ne büyüklükte karlı olacağı bu sistemin teknik altyapısının nasıl kurulduğu büyük önem arz etmektedir. Eğer üretmek için doğru imkanlar söz konusu ise Ethereum doğru bir yatırım olarak görülebilir.

Ethereum’un Geleceği Nasıl?

Ethereum kripto para borsasın da inkılap yaratan bir teknoloji olarak bahsedilen dijital bir platformdur. İşlemlerin daha güvenilir ve pratik yapılması için akıllı sözleşme özelliğinin getirilmiş olması şüphesiz yatırım yapmak için güven az etmektedir. Fakat popülerlik konusunda Bitcoin’e yetişmesi için biraz daha zamana ihtiyacı olduğu aşikar.

Şimdiye kadar sunmuş olduğu avantajlara bakılacak olursa yakın gelecekte işlem hacminin ve değerinin artmasına kesin olarak bakılıyor. Bu bilgiler göz önünde bulundurulacak olursa Ethereum’un kripto borsasında ve günlük yaşantımızda önemli bir değişim aracı ve para olarak yakın gelecekte etkisini iyiden iyiye hissettireceğini net bir şekilde ifade edebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here