Ripple (XRP) Nedir? Nasıl Alınır? Geleceği Nasıl?

0
52
Ripple Nedir? (XRP) Nasıl Alınır? Geleceği Nasıl? Coin Haber
Ripple Nedir? (XRP) Nasıl Alınır? Geleceği Nasıl? Coin Haber

Kripto para borsası giderek önem kazandığı şu günlerde insanlar bu konuda en çok bilinen Bitcoin haricinde başka kripto paralar hakkında bilgi edinmeye başladı. Ripple nedir xrp nedir da bunların arasında en çok dikkat çekenlerden birisi olarak görülüyor. Ripple ile ilgili bilinmesi gereken noktaları bu yazımızda sizin için ifade ettik.

Ripple Nedir?

Ripple ve XRP  her ne ölçüde birbiriyle ciddi oranda bağlantılı olsa da ikisi aynı şeyler değildir. Ripple, Labs tarafından yaratılan dijital kripto birimine XRP adı verilmektedir.

Ripple, global ödeme işlemlerini daha hızlı ve basit bir şekilde sonuçlandırmak için protokol oluşturan firmanın adıdır. Bu sayede dünyanın her yerine para göndermek isteyenler için ideal bir protokol.

Öte yandan XRP ise bu protokol aracılığında kullanılan dijital para – varlık anlamına gelmekte. XRP aynı zamanda merkezi olmayan bir para olmakla birlikte Ripple’ın kendisinde de bolca bulunmakta ve bu sayede XRP’nin piyasada uzun süre devam etmesi hedefleniyor.

Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

XRP satın alımı gerçekleştirmek için bu alanda hizmet vermekte olan kripto para borsalarından birine üye olmak yeterli olacaktır.

Başlıca ve en güvenilir Ripple (XRP) satın almak için kullanabileceğiniz platformlara aşağıda yer verdik :

  • BTC Turk
  • Paribu
  • Thodex
  • Binance

Ripple Nasıl Kazılır?

Birçok yerde Ripple (XRP) madenciliği ile ilgili Ripple (XRP) nasıl kazılır sorularına çok duyuyoruz. Buna karşın Ripple (XRP) Bitcoin ya da diğer kripto para birimleri gibi kazılamıyor. Bunun nedeni merkezi tek bir para biriminin tek bir firma tarafından yönetiliyor oluşu. Bu sayede bankalar ya da diğer global finans sistemleri Ripple (XRP)’a saldıramıyor.

Ripple (XRP) almayı düşünüyorsanız sahip olduğunuz en doğru seçenek kripto borsaları vasıtasıyla satın alarak yatırım yapmak doğru olacaktır. Dolayısıyla XRP madenciliği teknik olarak muhtemel değil, bu şekilde bir madencilik platformu bulunmamaktadır.

Ripple (XRP) Ne Kadar?

XRP fiyatı her geçen dakika değişiklik göstermektedir. Biz bu makaleyi yazdığımız zaman TL tutarı 3.92 TL dir. Canlı kripto para değerlerini görmek isteyenler bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirler.

Ripple (XRP) Kurucusu Kimdir?

XRP’nin prototip çalışmalarının 2004 senesinden beri başlandığı görülse de net olarak 2013 senesinde Chris Larsen tarafından kurulmuştur. Kripto para piyasasında en zengin kişilerden biri olarak bilinen Larsen, birçok finansal anlaşmalar ile projelerini ilerletmeye devam etmektedir.

Ripple (XRP) Geleceği Nasıl ?

Finansal alanda ciddi anlamda gelişim sağlayan ve birçok bilinen büyük finansal kuruluşlar ile iş birliği yapmaya başlayan RippleNet, gün geçtikçe ödeme alt yapısı ile birlikte önemli büyük kuruluşların dikkatini çekmeye başladı. Gidişat böyle olunca da firmanın değer kazanması kaçınılmaz hale geliyor. Tabii ki kripto para borsaları kolayca manipüle edildiği için dalgalanmalar olacaktır. Bu dalgalanmalar yatırımcılar için panik yaratabilir fakat sakin olmakta fayda var.

Eğer kripto para borsası hakkında yeterli bilgiye sahip degilseniz XRP’ye yatırım yaparken uzun vadeli planlarınız olmasını tavsiye ederiz. Tabi bunu yaparken yatırdığınız tutarın sizi üzmeyecek miktarda yapmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here