Bitcoin’de tarihi rekor! İşte arkasındaki 3 önemli gelişme

0
3

Bitcoin, kripto para bazlı yeni fonların kurulmasına ait gelişmelerin dayanağında 64 bin 843 dolarlık yeni tepesini gördü. Huobi Küresel Bölge Genel Müdürü Alphan Göğüş, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeleri Bigpara’ya kıymetlendirdi.

Bitcoin, kripto para piyasalarına gelen genel alımların yanında, kripto para bazlı yeni fonların kurulmasına ait gelişmelerin takviyesinde 64 bin 843 dolarlık yeni tepesini gördü. Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli ünitesinin yanında, öteki ünitelere de gelen alımlarla toplam piyasa hacmi de 2.22 trilyon doların üzerine tırmandı. Bitcoin fiyatları, saat 15.27 prestijiyle yüzde 1.51 oranında yükselişle 64 bin 133 dolar düzeyinde hareket ediyor

Bitcoin ve genel olarak piyasalardaki yükselişte yeni kurumsal alımların yanında, kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital Holdings’in, yeni bir Bitcoin borsa yatırım fonu için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurması da tesirli oldu.

Son 24 saat içinde 60 bin 367 ve 64 bin 816 dolar ortasında dalgalanan Bitcoin’in, haftalık yararı yüzde 10.24 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi de, yaklaşık 61 milyar dolarlık artışla 1.0 trilyon 191 milyar dolar seviyesine çıktı.

Kripto para piyasalarının ikinci büyük ünitesi Ethereum da son 24 saatte yüzde 8.08 artışla 2 bin 346 dolara yükselirken, haftalık karı yüzde 11.14 seviyesindeydi; ünitenin piyasa hacmi de 270.85 milyar dolara yükseldi.

Kripto para piyasalarının üçüncü büyük ünitesi Binance Coin de son 24 saatte yüzde 0.44 düşüşle 567.79 dolara gerilerken, haftalık yararı yüzde 40.47 seviyesindeydi; ünitenin piyasa hacmi de 87.79 milyar dolara yükseldi.

REKORUN ARKASINDAKİ 3 ÖNEMLİ GELİŞME

Bitcoin son 24 saat içinde 64 bin 843 dolara ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Fiyattaki bu yükselişin gerisinde üç değerli gelişme var. Bunlardan birincisi ABD’nin esaslı kripto para borsası Coinbase’in bugün Nasdaq’da halka açılacak olması. Coinbase’in değerlemesinin 100 milyar dolara ulaşabileceği beklentisi geçtiğimiz haftalarda da piyasayı hareketlendirmişti. İkinci gelişme ise, geçtiğimiz haftalar içinde Bitcoin’in 52 bin dolar direnç düzeylerini test etmesi ve buna karşın, kullanıcıların daha fazla alım yaparak ellerindeki varlıkları tutmaya devam etmesiydi.

Son olarak, kripto para dünyasındaki öteki büyük oyuncularla ilgili değerli gelişmelerin tesirini göz arkası etmemek gerek. Ethereum tarafında da kurumsal oyuncuların ilgisinin arttığını duyuyoruz. Öbür taraftan piyasada Ripple ve SEC ortasındaki davadan olumlu bir haber çıkması beklentisi hakim. Tüm bu bileşenlerle birlikte kripto para piyasalarında yeni rekorların geldiği bir güne uyandık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here