BTC Türk Nedir? Komisyonlar Oranları ve Nasıl Kullanılır?

0
54
BTC Türk Nedir? Komisyonlar Oranları ve Nasıl Kullanılır?
BTC Türk Nedir? Komisyonlar Oranları ve Nasıl Kullanılır?

Kripto para piyasasının devi Bitcoin 2009 yılında hayatımıza girmesinin ardından başta ülkemiz olmak üzere bir çok dünya ülkesi kripto para ticaretine yatırım yapmaya başladı. Kripto para ticaretinde BTC Türk Nedir Türkiye’de de ilgi oldukça arttığı için kripto para borsaları da çoğalmaya ve gelişmeye başladı. Ülkemizde adından çokça söz ettiren kripto para borsasında belki de en çok kullanılan BTC Türk hakkında bilmeniz gerekenlere bu yazımızda yer vermeye çalıştık.

BTC Türk Nedir?

BTC Türk, kuruculuğunu Kerem Tibuk’un üstlendiği BTC Türk 2013 yılında açılmıştır. BTC Türk dünya genelinde 4.kripto para borsası olarak adından söz ettirmiştir. BTC Türk, kripto para borsasına yapılan yoğun ilgiden mütevellit sürekli olarak gelişmiş ve piyasada önemli yeniliklere imza atmıştır. Dünyanın her yerinde kullanılan kripto para borsaları içerisinde işlem hacmi en yüksek ilk 100’e girmeyi başardı. 2018 yılında büyük bir değişime giderek Özgür Güneri’nin CEO olmasıyla birlikte yoluna devam etmektedir.

BTC Türk borsası üzerinden alım satım yapmak isteyen yatırımcılar için bazı kripto para birimlerini yazdık:

  • BTC
  • ETH
  • LTC
  • XRP
  • DOT
  • USDT
  • DASH
  • XLM

Bunlardan bazılarıdır.

BTC Türk Nedir? Komisyonlar Oranları ve Nasıl Kullanılır?
BTC Türk Nedir? Komisyonlar Oranları ve Nasıl Kullanılır?

BTC Türk Komisyonlar Oranları?

BTC Türk komisyon oranları geçmiş yıllara göre oranlarını güncellemiş ve bu şekilde indirim sağlayarak müşterilerin dikkatini çekmeyi başardığını söyleyebiliriz.

Güncellemelerin ardından piyasa alıcı ve piyasa yapıcıları için farklı fiyatların yer aldığı komisyonlar 0-1 milyon TL aralığındaki işlemler için 0,0010 (piyasa yapıcıları) ve 0,0018 (piyasa alıcıları) şeklindedir.

BTC Türk Nasıl Kullanılır?

BTC Türk arayüzü kripto para piyasasına giriş yapmak isteyen kullanıcıların en kolay şekilde faydalanabilmesi ve tetkiklerde bulunması için oldukça basittir. BTC Türk üzerinden Bitcoin alım – satım işlemleri yapma imkanınız var iken aynı zamanda diğer kripto para birimleri ile alım – satım yapmak isteyen ve analizlerde bulunmak isteyen kullanıcılar bu işlemleri BTC Türk Pro sayesinde yapabilme imkanına sahiplerdir. Üyelik açıktan sonra istediğiniz kripto para biriminin alımını yapmak için BTC Türk üzerinden almak istediğiniz miktarı belirtmeniz yeterli olacaktır. BTC Türk Pro arayüzü kullanımı ve anlayışı diğerine göre biraz daha zor olduğunu söylemek gerek. Fakat bununla birlikte analiz ve yapılması gerekenleri daha doğru bir şekilde gözleme şansını da sizlere sunuyor.

BTC Türk Güvenilir Mi?

BTC Türk, kullanıcılarının hesap ve para güvenlikleri adına üzerlerinde çalıştıkları bir çok yeni geliştirmelerde bulunmaktadır. SegWit kullanımın uygulanması, 2 faktörlü kimlik doğrulama gibi çalışmalar hesapların güvenliğini sağlamak için kullanılan yeniliklerden sadece bazılarıdır. Bu gibi güvenlik önlemleri neticesinde yatırımcıların kripto para borsası olan BTC Türk her geçen gün güven kazanmaktadır.

BTC Türk Yasal Mı?

En çok kullanılan ve bilinen kripto para borsalarından biri olan BTC Türk, ülkemizde yasal olarak hizmet vermektedir. BTC Türk sistemi Ticaret A.Ş ve Eliptik yazılım yapısında yer almaktadır. BTC Türk tamamen yerli ve milli kripto para borsasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here