Paribu Nedir? Komisyonlar Oranları ve Nasıl Kullanılır?

0
46
Paribu Nedir? Komisyonlar Oranları ve Nasıl Kullanılır?
Paribu Nedir? Komisyonlar Oranları ve Nasıl Kullanılır?

Kripto para borsası hakkında bilgiler edinen insanlar, para birimlerini araştırarak hangisine yatırım yapacağını düşünürken aynı zamanda kuşkusuz hangi kripto para borsası üzerinden bu işlemi gerçekleştireceğine göz atıyor. Paribu bu seçenekler arasında en iyilerden birisi olarak yer alıyor. Paribu nedir adını ilk defa duyuyorsanız sizlere bu makalemizde bilinmesi gerekenleri aktarmaya çalıştık.

Paribu Nedir?

Paribu, altcoin birimlerini alım – satım yapabildiğiniz ve yönetebildiğiniz kripto para borsasıdır. Paribu, kurucuları olan Özgür Efe ve Yasin Oral tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Paribu, 1 milyonu üstünde kullanıcı sayısı, 500 milyon doların üstünde gerçekleşen günlük işlem hacmi ayrıca saniyede 7 işlem yapabilme kapasitesiyle pazar liderliğini sürdürmektedir. Paribu, arayüzü kolayca anlaşılması ve al – sat bölümünde işlemlerinizi anlaşılır ve hızlı yapmanız için oldukça uygundur. Alış ve satış emrinizi belirttiğiniz yatırım tutarına ulaştığında satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Paribu’da şuan işlem gören kripto para birimlerinden bazıları:

  • BTC
  • DOGE
  • ETH
  • DOT
  • XRP
  • USDT
  • HOT
  • BTT

Bunlardan sadece bazılarıdır.

Paribu Nedir? Komisyonlar Oranları ve Nasıl Kullanılır?
Paribu Nedir? Komisyonlar Oranları ve Nasıl Kullanılır?

Paribu Komisyonlar Oranları?

Bileceğiniz üzere her şeyin bir değeri vardır. Bu yüzden yapılan işlemlerde Paribu bir miktar komisyon almaktadır. Bunun değeri de son 30 günde gerçekleştirdiğiniz 100 bin TL’nin altında ise:

%0.25 (piyasa yapıcı) / %0.35 (piyasa alıcı)

100 bin TL ile 1 milyon TL arasında ise:

%0.15 (piyasa yapıcı) / %0.15 ( piyasa alıcı)

Paribu Nasıl Kullanılır?

Paribu’da işlem yapmak isteyen kullanıcılar, Google üzerinden Paribu kayıt olma şeklinde bir arama yapmasının ardından karşısına birçok sayfa çıkacaktır. Fakat bu sitelerden sadece birisi Paribu’ya ait işlem yapabildiğiniz tek sayfadır.

Paribu’dan alım – satım yapmadan önce sayfayı araştırmanızı öneririz zira Paribu’ya ait olmayan farklı bir sayfadan işlem yaptığınız takdirde yatırmış olduğunuz para yanabilir. Bunun gibi bir olayın yaşanmaması için daha önce Paribu’dan işlem yapmış bir yakınınızdan bilgi alırsanız sizin için daha güvenli olabilir. Doğru siteyi bulduktan sonra üyelik işleminizi eksiksiz doğru bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Ardından istediğiniz kripto para birimi ile alım – satım işleminizi dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Paribu Nedir Güvenilir mi?

Paribu hakkında birçok bilgiye yukarıda yer verdik. Ama tabi ki en çok merak edilen sorulardan biri de Paribu güvenilir mi? Paribu borsasında hesaplar çevrimdışı cüzdanlarda korunmaktadır. Bu yöntem ile birlikte dijital sebeplerle meydana gelebilecek kayıpların en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Sadece para çekme işleminin gerçekleşmesi için bir miktar para hesapta bulundurulmaktadır. Ayrıca kara para aklamayı engellemek ve müşterini tanı gibi güvenlik sistemleri de bulunmaktadır. Paribu’da en önemli güvenlik önlemlerinden biri olan hesap onayı sistemine de yer verilmiştir. Bu durum da Paribu’nun güvenli olduğunu gösteren başlıca yapıtlardan biridir.

Bu bilgiler Paribu firmasının, Türkiye’de kripto para borsası piyasasında en iyilerden biri olduğunu gözler önüne sunmaktadır. 4 seneyi aşkın süredir piyasada yer alan Paribu’nun ülkemizde ve dünyada göz ardı edilemez bir seviyeye gelmiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here